Poradnik pacjenta

Porady Ekspertów

 • Prawidłowa waga u kobiet

  20-ego stycznia obchodzimy Dzień Zdrowej Wagi Kobiet. Idea, jaka przyświeca temu wydarzeniu, to propagowanie zdrowego stylu życia oraz podejmowanie działań w trosce o poprawę ogólnego stanu zdrowia. Zdrowa waga nie musi oznaczać osiągnięcia z góry założonej liczby kilogramów. Warto jednak, aby znajdowała się w pewnym określonym przedziale, ponieważ zarówno nadmierna, jak i zbyt niska masa ciała zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych.

  Czytaj więcej
 • Kac - jak się przed nim uchronić albo jak z nim żyć?

  Czujesz się fatalnie? Boli Cię brzuch, głowa, boli Cię całe ciało? Umierasz z pragnienia, jesteś jednocześnie głodny i jest Ci niedobrze, drżą Ci ręce, ledwo co patrzysz na oczy, o suchości w ustach, lękach i dreszczach już nawet nie wspominając? Witamy w świecie znanego od stuleci stanu ponadmierniealkoholowego, powszechnie zwanego kacem.

  Czytaj więcej
 • Cyfrowe zmęczenie wzroku

  W obecnych czasach wykorzystujemy urządzenia cyfrowe na każdym kroku: w pracy, podczas nauki czy odpoczynku. Dla wielu osób wiąże się to z odczuwalnym zmęczeniem oczu, pojawiającym się pod koniec dnia lub podczas długotrwałego wpatrywania się w ekran. Zjawisko to zyskało nawet własną nazwę - cyfrowe zmęczenie wzroku.

  Czytaj więcej
 • Badanie MRI z kontrastem

  Dzięki diagnostyce obrazowej możliwe jest zobaczenie ciała ludzkiego od środka, co pozwala na poznanie faktycznego stanu wielu układów i narządów oraz diagnozowanie licznych chorób. Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, ultrasonografia - te badania obrazowe znacznie poszerzyły możliwości medycyny, dlatego często wykorzystywane są jako dodatkowa diagnostyka chorób. Jednym z najlepszych badań obrazowych jest MRI.

  Czytaj więcej
 • MojeZdrowie24 - znacznie więcej niż mobilna książeczka zdrowia

  Platforma MojeZdrowie24 to ułatwienie dla każdej osoby, która ceni sobie dbanie o własne zdrowie, ale też własny czas. Dzięki niej możesz sprawdzić dostępne terminy u specjalistów iMed24, umówić się na wizytę stacjonarną bądź telekonsultację, ale również elektronicznie przechowywać dokumentację medyczną. Jak działa aplikacja i dlaczego warto z niej korzystać?

  Czytaj więcej
Zobacz wszystkie